logo-art-boom-festivalOd 6 czerwca sztuka zawita w przestrzeni publicznej Krakowa w ramach 6 edycji festiwalu ArtBoom. Festiwal ma charakter międzynarodowy i łączy sztuki wizualne, sztukę zaangażowaną, happeningi oraz performance z muzyką i działaniami społecznymi.

Od pewnego czasu ArtBoom Grolsch Festival wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych, a także przestrzeń publiczną miasta. Do dziś możemy obserwować prace z poprzednich edycji w różnych miejscach, niekiedy zupełnie niespodziewanych. Pobudzają one do myślenia, każą się zastanawiać, wprowadzają sztukę w codzienne sytuacje zwykłych ludzi. Każda edycja festiwalu to również mnóstwo spotkań z artystami i aktywistami, debaty i warsztaty. A przede wszystkim rzeźby, murale, instalacje oraz efemeryczne zjawiska sztuki wizualnej. Dzieła znanych artystów z Polski i zagranicy mają charakter space-specific, tzn. że są one dopasowane do wymogów przestrzeni miejskiej.

Tegoroczny festiwal potrwa do 22 czerwca i jest dedykowany najmłodszej dzielnicy Krakowa – Nowej Hucie. Zachęcam do zapoznania się z bogatym programem na stronie festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *