Alchemy GothicAlchemy Gothic to grupa grafików, zajmujących się tworzeniem obrazów o tematyce fantasy, mających zarazem bardzo gotycki charakter. Polecam zagłębić się w ich twórczość zwłaszcza miłośnikom nowoczesnej odmiany sztuki gotyckiej. Grafiki od Alchemy Gothic robią bowiem wrażenie.

Śmierć ma różne twarze.

Wśród prac znajdziemy mocne, wyraziste propozycje o bardzo mrocznej tematyce, sięgającej do fantastycznych postaci oraz ich artefaktów, takich jak czaszki czy czarne róże. Na posterach można ujrzeć na przykład śmierć, zgodną ze średniowiecznymi wyobrażeniami – zakapturzony, ludzki szkielet odziany w długą szatę, dzierżący ogromną kosę, a wokół latające czarne kruki. Efekt ciarek przechodzących po plecach gwarantowany. Przedstawienie śmierci w sposób „klasyczny” musiało okazać się dla artystów jednak niewystarczające, ponieważ puścili oni wodze fantazji i narysowali ją także jako czarnoksiężnika na tle pełni księżyca, czy… Jokera.

Syrenia pieśń.

Nieco łagodniejsze wariacje grupy Alchemy Gothic skupiają się na przedstawieniach bajkowych wróżek, czy smoków rodem z powieści fantasy. Nie są one jednak zupełnie pozbawione elementów grozy, ponieważ niektóre z nich również zahaczają o tematykę śmierci albo czarnej magii. „Bajkowość” wróżek nie powinna zresztą nikomu kojarzyć się z dziecięcą dobranocką, ponieważ panie przedstawione na pracach artystów epatują często agresywną seksualnością. Przykładem może być tutaj chociażby syrena o pełnych, nagich piersiach, spoczywająca na wystającym z wody głazie, otoczonym czaszkami. W oddali widnieje zbłąkany okręt, którego załoga zbawiona syrenią pieśnią nie wie jeszcze, jakie tajemnicze pułapki ją czekają…

Wśród artystów z grupy Alchemy Gothic wyróżnić można takie nazwiska, jak Kravik, Victoria Frances, Katerina Sokołowa, Melani Delon czy Cris Ortega.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *