delon melanieMelanie Delon to utalentowana artystka, zajmująca się tworzeniem nowoczesnych grafik. Delon urodziła się w 1980 roku we Francji i tam też ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Artystka sama o sobie mówi, że rysowaniem zajmowała się od dziecka, jednakże odkąd w 2005 roku odkryła program Photoshop, stała się od niego uzależniona, przenosząc swoje prace z papieru na ekran komputera. Nowoczesna grafika w jej wykonaniu prezentuje się naprawdę ciekawie.

Kobiecy wymiar fantasty

Melanie Delon rysuje przede wszystkim zwiewne postaci kobiet, otoczonych nieco fantastyczną aurą. Anioły, rusałki czy leśne elfy są zdecydowanym zamiłowaniem autorki. Nieco mroczny charakter rysunków sprawia, że spodobają się one miłośnikom fantasy – byłyby idealnymi ilustracjami do tego typu książek. Kobiety na grafikach Delon wydają się być niewinne, a ich piękno jest niczym nienaruszone. Tworzy to swoisty kontrast dla miejsc, w których przebywają, takich jak mroczne lasy czy sadzawki, w których odbija się światło księżyca.

Królowa lasu

W niewinnej urodzie bohaterek dzieł Melanie Delon musi się jednak kryć coś więcej. Jej twórczość niesie ze sobą napięcie, a widzowi wydaje się, że jest nieproszonym gościem, świadkiem jakiegoś wydarzenia. Dobrze oddaje to obraz Leśny anioł, na którym kobieca postać wygląda, jakby wstydziła się tego, że jest podglądana. Las to jej dom i czuje się w nim dobrze. Zastyga jednak w bezruchu, jakby usłyszała jakiś niepokojący dźwięk. Spogląda nieśmiało w górę… My jednak obserwujemy ją z jej poziomu, schowani jakby za leśnymi zaroślami. Twarz leśnego anioła wygląda dziewczęco, jest pełna życia – tak samo jak las, który jest jej królestwem.

Dzieła Melanie Delon przenoszą widza w inny, magiczny świat. Są jak drzwi do Narnii, przez które możemy uciec od szarej rzeczywistości dnia codziennego. Nigdy nie wiadomo, jaka przygoda czeka nas u boku pięknych rusałek, czarodziejek i aniołów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *