Żółte różeTen niezwykły artysta swoją ciężką pracą może zaimponować niejednemu z nas. To, co robi, jest nie tylko piękne, lecz także inspirujące. Colin Johnson udowadnia nam, że prawdziwa sztuka nie ma granic.

Coś więcej niż rysunki

W wywiadzie z „The Artfuls”, Johnson żartuje, że jego zawodowa przygoda z rysunkiem rozpoczęła się w momencie ukończenia szkoły artystycznej – nie nastąpiło wcale żadne szczególne wydarzenie, które powiodło go po ścieżce ku sztuce. Colin Johnson w 1995 roku skończył The Maryland Institute College of Art. Pozwoliło mu to uzyskać status ilustratora, którym jest do dziś. Jego sztuka wychodzi jednak daleko poza ramy tego, co rozumiemy jako ilustrowanie magazynów. Artysta przyznaje, że jego prawdziwą pasją jest łączenie ze sobą rysunku i kolaży. Tę pasję, Johnson stara się przenieść także na grunt pracy.

Proces twórczy

Cała praca rozpoczyna się od powstania szkicu, który stanowi szkielet kompozycji. To właśnie na jego podstawie artysta planuje, jak rozmieścić kolejne fragmenty dzieła. Kolaż zaczyna powstawać od dużych “plam” barwnych, do których Johnson dodaje następnie inne elementy – najpierw największe, potem coraz mniejsze. Chwilę potem, ilustrator znów dodaje do kompozycji trochę koloru, by później jeszcze raz uzupełnić całość o jakąś część kolażu. Cykl powtarza się parę razy, aż w końcu cała praca jest gotowa.

Materiałów, jakich używa grafik, jest naprawdę wiele, a niektóre z nich mogą wydawać się zaskakujące. Poza ołówkami, farbami i kolorowymi kredkami, autor kolaży wykorzystuje także między innymi… spaghetti, banany, skały, pistolety do paint balla, brokuły, pałeczki do jedzenia i wiele, wiele innych.

Poczucie spełnienia

Sam Johnson twierdzi, że proces tworzenia kolażu jest dla niego bardzo pracochłonny i żmudny. Innymi słowy, wymaga po prostu dużo poświęcenia. Nie zmienia to faktu, iż, jak każdy artysta, musi odczuwać on satysfakcję, patrząc na ukończone dzieło. W końcu to właśnie ona motywuje ludzi do tworzenia i działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *