Crisp Krzywa wieża w PizieUrodzony w małym górniczym mieście na południu Afryki, Robert J. Crisp już od dziecka wykazywał się zapędem artystycznym, tworząc nietypowe obrazki zabawnych kreskówkowych postaci. Szybko okazało się, że nie było to tylko przejściowe hobby, a artysta do tej pory zadziwia nas swoją wyobraźnią.

Swój pierwszy komiks Robert J. Crisp narysował, kiedy był w 8 klasie. Następnie spędził 2 lata w wojsku. Czas tam spędzony najwyraźniej zainspirował go do podróży, ponieważ po powrocie z wojska zwiedził większość krajów Europy i państw śródziemnomorskich. Będąc w podróży poznał swoją przyszłą żonę, Eilat.
Crisp rozpoczął edukację artystyczną od studiowania sztuk pięknych, następnie poznawał tajniki rysunku oraz malowania aerografem, aż w końcu zaczął uczyć się, jak rysować kreskówki. Robert opublikował nawet zbiór kreskówek w formie książki, które są dziś często wykorzystywane do tworzenia puzzli oraz komiksów.

Kiedyś Crips malował z użyciem techniki areograficznej, dziś natomiast wykonuje rysunki odręcznie i wykańcza je w Photoshopie. Jego grafiki są barwne, szczegółowe i pełne ruchu. Artysta tworząc postaci i umieszczając je w kreskówkowym świecie, pokazuje nam, jak widzi świat – humorystycznie i z dystansem. Na jego obrazach zawsze dużo się dzieje. Nie znajdziemy grafiki statycznej czy nudnej; mnogość elementów, postaci oraz kolorów powoduje, że za każdym razem patrzymy na jego dzieła z ogromnym zaciekawieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *