mrówkiWszędzie znajdują się mrówki. W dużej ilości. Tłoczą się, zapełniają każdy skrawek obrazka i jest ich niezliczona ilość. Nie są to jednak zwykłe owady, bo zajmują się zupełnie ludzkimi sprawami, chociaż ich aktywność czasami przerasta ludzkie możliwości.

La Formiche, czyli po włosku mrówki to cykl dzieł artysty-grafika znanego jako Fabio Vettori. Pomysł na tworzenie sympatycznych mrówek wziął się z czasów, gdy młody Włoch studiował geodezję. W 1972 roku artysta szukał takiej postaci, którą mógłby pomnażać w nieskończoność. Padło na mrówki. Pierwsza indywidualna wystawa artysty odbyła się w 1982 roku, a rok później grafik z Trydentu odniósł swój pierwszy, ważny sukces, czyli opublikował autorski plakat.

Bohaterowie grafik Vettoriego to bardzo sympatyczne stworzenie, które zostały narysowane za pomocą trzech prostych czarnych kulek i kilku kresek. Mrówki zajmują się bardzo wieloma sprawami, bo w końcu to pracowite owady. Bohaterowie prac Vettoriego zwiedzają różne zakątki świata, uprawiają różnorakie sporty, a nawet budują Arkę Noego.

W 2004 roku otworzono pierwszy sklep poświęcony produktom zawierającym grafiki z mrówkami. Cztery lata później mrówki zawitały do Rzymu, gdzie również można dostać prace grafika. La Formiche możemy spotkać w wielu różnych miejscach: na plakatach, gadżetach, kubkach, podkoszulkach, pocztówkach, a także na puzzlach. Vettori współpracuje z włoskim producentem układanek firmą Akena. W ten sposób niezwykłe dzieła z mrówkami można ułożyć samodzielnie, a przy tym dobrze im się przyglądnąć. Ale uwaga, puzzle „Mrówki” nie należą do najłatwiejszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *