niebieska wazaWszystko zaczęło się od małego robaczka (ang. bug) z doklejanym nosem i oczkami, który był pierwszym bohaterem. Obecnie kartki pocztowe rysowniczki Jane Crowther, sprzedawane pod marką Bug Art są sprzedawane w milionach egzemplarzy.

Jane Crowther z wykształcenia ilustratorka zaczęła rysować sympatyczne robaczki, zwierzęta i kwiaty na obrazkach wielkości kartki pocztowej. Szybko jej twórczość stała się popularna w Wielkiej Brytanii, a artystka stworzyła własną markę Art Bug. Znakiem rozpoznawczym obrazków tworzonych przez Jane Crowther jest mały zielony owad umieszczony w różnych miejscach na kartkach. Dzieła ilustratorki mają zawsze 167 mm wysokości i 118 mm szerokości.

bug artWśród tematów, które wybiera autorka najczęściej możemy spotkać zwierzęta i rośliny. Ilustratorka szczególnie upodobała sobie koty, które zapełniają największą ilość jej dzieł. Jej czworonogi można poznać po charakterystycznie zawiniętym ogonie przypominającym pytajnik. Koty oraz inne prace Jane Crowther można również spotkać na puzzlach.

Niektóre kartki są wzbogacane o dekoracyjne zdobienia w postaci folii i specjalnego papieru, co nadaje im złote lub srebrne przebłyski. Wszystkie dzieła Jane Crowther są rysowane i ozdabiane ręcznie. Kartki Jane Crowther można zamówić na stronie Art Bug.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *