historia comica Degano
Historia Comica Opus 1, Marino Degano

Ilustratorzy i rysownicy powinni cechować się niewybrednym poczuciem humoru. Zwłaszcza w komentowaniu rzeczywistości, ale nawet historia ludzkości może być ukazana w krzywym zwierciadle.

Marino Degano jest artystą urodzonym w 1960 r. we Włoszech. Obecnie mieszka on w Strasburgu, gdzie prowadzi zajęcia z rysunku i ilustrowania w Szkole Sztuk Pięknych. Jego prace graficzne pełne są oryginalnego poczucia humoru. W prosty sposób potrafi wywołać on uśmiech na twarzy, a jego obrazy pełne są zaskakujących sytuacji i nietuzinkowych postaci. Degano współpracuje z wieloma czasopismami, do których tworzy ilustracje, a także z firmą produkującą puzzle artystyczne – Heye.

comica Dziełem życia artysty jest zestaw puzzli przedstawiających 2000 lat historii ludzkości. Historia Comica to zbiór 200 obrazków przypominających znaczki pocztowe, które prezentują autentyczne wydarzenia z dziejów ludzkości. Tyle tylko, że fakty są komicznie zobrazowane i stanowią swoisty komentarz autora. Prace nad pierwszym dziełem zostało stworzone w 1998 roku i miało wymiary 120 x 90 cm. Obrazek został przerobiony na puzzle, które składają się z 8 tys. elementów. W sumie Degano tworzył swoją wersję historii świata przez 9 miesięcy: cztery trwało gromadzenie i selekcja faktów historycznych, trzy miesiące artysta spędził na szkicowaniu, a dwa pozostałe zajęło wykańczanie i kolorowanie rysunków.historia comica

Druga wersja dzieła Historia comica składa się z obrazków przedstawiających dzieje wszechświata od wielkiego wybuchu po narodziny Chrystusa. Prace nad tą grafiką zakończyły się w 2009 roku. Historia Comica Opus 2 jest również dostępna jako puzzle Heye, które składają się z zaledwie 4 tysięcy kawałków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *