Sztuka to nie tylko obrazy wielkich klasycznych malarzy, wystudiowane pozy, nawiązania do antyku i scen mitologicznych. Sztuka to także coś bardziej banalnego – coś, co zachwyca nas, nawet jeżeli samo w sobie jest nieskomplikowane w wyrazie. Bohaterami dzieł sztuki nie muszą być też ani ludzie, ani historyczne czy literackie sceny. Utalentowany współczesny grafik, Dean Russo, udowadnia nam, że równie wdzięcznie prezentują się zwierzęta. Jego rysunki dalekie są jednak od nudnych bohomazów z jeleniami. Russo zabiera nas w magiczną podróż po wibrujących kolorach, pięknych kształtach i nieoczywistych zestawieniach. Witajcie w świecie abstrakcji!

źródło: http://www.art-puzzle.pl/

Dean Russo to stosunkowo mało znany, ale za to bardzo intrygujący artysta. Jego pasją jest malowanie, a właściwie portretowanie, zwierząt. Na swych grafikach uwiecznia on bowiem właściwie tylko zwierzęce popiersia. Dominują tu domowi pupile, jak koty czy psy, ale nie brak także zebr, lwów czy nawet koni. Początkowo może wydawać się Wam, że obrazy artysty muszą być straszliwie nudne – bo co takiego ciekawego można znaleźć w rysunku kota? Cóż, Russo udowadnia, że bardzo wiele, a sam artysta nawet nie stał koło pojęcia nudy.

Współczesny “zwierzęcy” grafik używa w swej pracy skomplikowanych metod twórczych: kolaży, sprejów, pasteli, kredek, ołówków i wielu, wielu innych. Rzecz w tym, że wszystkich tych metod możemy dopatrzeć się na jednym tylko obrazie! Głowy psów, kotów i innych zwierząt wibrują jaskrawymi kolorami, a otaczają je abstrakcyjne, egzotyczne kształty. Całość przypomina młodzieżowy plakat i sprawia nieco “psychodeliczne” wrażenie – choć trzeba przyznać, że w zdecydowanie delikatny i radosny sposób. Na niektórych grafikach, Dean Russo umieszcza zabawne napisy – jak np. “Strzeż się pit bulli, bo mogą skraść twoje serce” lub “Tylko pies będzie kochał cię bardziej, niż ty sam”. Artysta udowadnia tym samym, że jego miłość do zwierząt (a szczególnie psów!) naprawdę nie zna granic, co szczególnie przypadło do gustu odbiorcom.

Zwierzęta na grafikach Russo to przyjacielskie, uśmiechnięte stworzenia, które budzą w nas miłość do siebie i świata. To niesamowite, w jak prosty, a zarazem genialny sposób, artysta oddaje sedno zwierzęcej radości. Obyśmy sami spojrzeli kiedyś na świat w tak jaskrawych, pięknych barwach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *